XIX Lednickie spotkanie młodych

„W imię Ducha Świętego” tym razem pod takim hasłem już po raz XIX zaplanowano spotkanie Młodych Lednica 2000.  

W tym roku wszyscy zgromadzeni pod symboliczną Bramą-Rybą otrzymają kadzidło, które – jak podkreślają organizatorzy – jest symbolem tajemniczej obecności Ducha Świętego.

Spotkanie ma przygotować młodzież do obchodów przypadającej w przyszłym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski. O planowanym przebiegu całego wydarzenia mówi Marta Pietras, współorganizator.

– Całe wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00. Na początku będzie nabożeństwo nałożenia rąk – chcielibyśmy żeby kapłani nałożyli ręce na uczestników. Następnie zaplanowaliśmy Mszę św., której przewodniczył będzie ks. abp Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Homilię wygłosi prymas Polski ks. abp Wojciech Polak. Następnie przywieziemy ogień z Ostrowa Lednickiego – najstarszego baptysterium na ziemiach polskich – chcielibyśmy, żeby był on ogniem naszej wiary, wszyscy odpalimy od niego świece. Następnie będzie miała miejsce procesja zakonów z ogniem – opisuje Marta Petrus współorganizator XIX spotkania młodych na polach Lednickich.

Spotkania Młodych nad jeziorem Lednickim odbywają się od 1997 r. Wydarzenie każdego roku gromadzi od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. uczestników.

W każdym raku momentem kulminacyjnym spotkania jest przejście przez Bramę-Rybę, które ma w symboliczny sposób wyrazić gest wyboru Chrystusa przez młodych ludzi.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl