Wzrasta rentowność szpitali powiatowych

Wiceminister zdrowia, Maciej Miłkowski, stanął w czwartek w Sejmie w ogniu pytań. Kwestią, która interesowała posłów, była sytuacja finansowa szpitali powiatowych.

Rentowność szpitali powiatowych wzrasta. Mówią o tym statystyki, które przedstawił w czwartek Sejmie wiceminister zdrowia, Maciej Miłkowski.

– Rentowność w 2019 roku miało 33 proc. szpitali, a już w 2020 roku – 46 proc. szpitali – mówił Maciej Miłkowski.

Jak poinformował wiceminister resortu zdrowia, w latach 2019-2021 wzrosły też zobowiązania szpitali.

– W 2019 roku było to 4,8 mld zł, a w 2020 wzrosło do 5,5 mld zł. W 2021 r., według wstępnych wyników, jest to 100 mln więcej. Jednocześnie zobowiązania wymagalne spadają w tym zakresie z 632 mln zł do 478 mln zł za rok ubiegły – podsumował wiceminister zdrowia.

Według danych, które z końcem ubiegłego roku przedstawiło Ministerstwo Zdrowia, 39 procent szpitali powiatowych nie ma zobowiązań.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl