fot. pixabay.com

Wyższa emerytura minimalna

Dobra informacja dla emerytów – w przyszłym roku emerytura minimalna będzie wyższa i wyniesie 1250 złotych brutto.

Najbiedniejsi seniorzy mają powody do zadowolenia. Z roku na rok ich sytuacja  poprawia się.

– Rząd PiS przez całe swoje rządy stara się pamiętać o różnych grupach społecznych. Jedną z najbardziej niedofinansowanych grup są właśnie emeryci – zauważa Klaudia Strzelecka, radna PiS z Poznania.

W tym roku emerytura minimalna wynosi 1200 złotych brutto. W przyszłym roku wzrośnie ona o 50 złotych i wyniesie 1250 złotych brutto.

– Jeżeli chodzi o ten przyszły rok, to ta waloryzacja na pewno nie jest na takim poziomie, na jakim byśmy sobie tego życzyli. Ale trzeba wziąć pod uwagę także to, że miał miejsce lockdown – mówi Jan Sulanowski z „Solidarności” Wielkopolskiej.

W związku z tym w budżecie państwa jest mniej pieniędzy. Tak jak w tym roku, tak i w kolejnym emeryci dostaną również trzynastą emeryturę. A to nie koniec.

– Również ma być 14 emerytura pod koniec roku, wypłacona dla osób o najniższych dochodach – przypomina Klaudia Strzelecka.

Taką dodatkową emeryturę otrzymają ci, których świadczenie wynosi do 2400 złotych brutto. Przy wyższych emeryturach świadczenie będzie odpowiednio mniejsze, według zasady „złotówka za złotówkę”.

 

TV Trwam News

drukuj