fot. PAP/Leszek Szymański

„Wyślij Jasia do Trybunału” – akcja mająca pokazać sędziom TK, że ich decyzje mają realny wpływ na życie dzieci

Fundacja PRO – Prawo do Życia apeluje o przyłączenie się do akcji „Wyślij Jasia do Trybunału”. Inicjatywa ma związek z ustawą „Zatrzymaj aborcję”, która ma na celu obronę życia nienarodzonych dzieci, podejrzanych o chorobę lub wadę genetyczną. Informację przekazał „Nasz Dziennik”.

Ustawa „Zatrzymaj aborcję”, zakazująca zabijania dzieci podejrzanych o chorobę lub wadę genetyczną od wakacji leży w sejmowej zamrażarce. Miała się nią zająć specjalna podkomisja powołana przy Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, ale od lipca nie odbyła jeszcze ani jednego posiedzenia i nic też nie wskazuje na to, że cokolwiek się w tej sprawie w najbliższym czasie zmieni.

Do tej „powściągliwości” w procedowaniu obywatelskiego projektu, pod którym podpisało się ponad 830 tys. osób dochodzi jeszcze jeden ważny element. Chodzi o wniosek dotyczący zbadania, czy eugeniczna przesłanka aborcyjna jest zgodna z Konstytucją RP. Od ponad roku oczekuje on na rozpatrzenie w Trybunale Konstytucyjnym.

Fundacja PRO – Prawo do Życia zorganizowała akcję „Wyślij Jasia do Trybunału”, która ma przypomnieć i zmotywować prezes TK Julię Przyłębską do pochylenia się nad losem zagrożonych tzw. aborcją dzieci. Na stronie internetowej www.wyslijjasia.pl dostępna jest petycja z prośbą o niezwłoczne rozpatrzenie wniosku dotyczącego obrony życia. Formularz zawierający treść petycji może wypełnić każdy z nas. Fundacja PRO – Prawo do Życia, która koordynuje całą akcję, wydrukuje go, dołączając model „Jasia” przedstawiającego 10-tygodniowe nienarodzone dziecko, i wyśle do Trybunału Konstytucyjnego w imieniu zgłaszającego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj