https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/rodzice-trzymajacy-malego-synka-ida-droga_8316745.htm#query=rodzice%20dzieci%20spacer&position=1&from_view=search&track=ais

Wyrywanie dzieci spod opieki rodziców

Dotychczasowa opozycja planuje stworzyć system, w którym to państwo ma zastąpić rodziców w wychowywaniu i kształtowaniu dziecka – alarmuje „Nasz Dziennik”.

Gazeta wskazuje, że zbudowana wokół Platformy Obywatelskiej koalicja zapowiedziała, iż będzie kłaść szczególny nacisk na rozbudowę sieci żłobków. Dodatkowo – na co zwraca uwagę Ordo Iuris – w umowie koalicyjnej opozycji jest też zapowiedź wsparcia, ale tylko dla tych matek, które wrócą do pracy po urlopie macierzyńskim.

Opozycja, spełniając te zapowiedzi, wpisze się w plany budowy nowego Europejczyka i realizację celów przyjętych w 2022 r. przez Radę Europejską. Według nich 45 proc. dzieci do lat trzech powinno być oddawanych do żłobków.

Politolog dr Krzysztof Kawęcki wskazuje, że celem jest upaństwowienie wychowania najmłodszych i uderzenie w swoistość rodziny.

Większość parlamentarna powtarza plany Unii Europejskiej, bo chce je wprowadzić. To są plany, które de facto uderzają w spoistość rodziny. Dążą do tego, żeby objąć wychowaniem, zasadami edukacyjnymi jak największą liczbę dzieci od jak najmniejszego. Unia Europejska – która tyle mówi o wolności – narzuca rozwiązania, jakie nie są rozwiązaniami służącymi spoistości rodziny, ale faktycznie tę rodzinę osłabiają. Dążą do tego, żeby wyrwać dziecko od wychowania rodzinnego – mówił dr Krzysztof Kawęcki.

Politolog wskazuje, że upaństwowienie wychowania jest na agendzie lewicowo-liberalnej już od dłuższego czasu. Dodaje, że nakierowana na ten cel polityka dyskryminuje rodziców, a zwłaszcza matki, chcących pozostać w domu i samodzielnie zajmować się swoimi dzieci.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl