fot. pixabay.com

Wypadki z udziałem kierujących hulajnogami elektrycznymi

Od początku roku odnotowano 72 wypadki z udziałem kierujących hulajnogami elektrycznymi. Aby uchronić użytkowników e-hulajnóg przed podobnymi zdarzeniami, policjanci prowadzą akcję edukacyjną.

„Jednośladem bezpiecznie do celu” – pod takim hasłem policjanci w całej Polsce prowadzą akcję informacyjno-edukacyjną.

Jest ona skierowana m.in. do użytkowników hulajnóg elektrycznych. Jak wiadomo, z jazdą na e-hulajnodze wiążą się przywileje i obowiązki. Kierujący hulajnogą elektryczną ma obowiązek jechać drogą dla rowerów lub pasem ruchu dla rowerów. Z chodnika może korzystać tylko wtedy, gdy brakuje wydzielonej ścieżki dla rowerów, a samochody jadą z prędkością większą niż 30 km/h.

„Po chodniku należy jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego i ustępować pierwszeństwa pieszemu” – przypomina kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

„Kierujący e-hulajnogami są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, więc tym bardziej powinni dbać o swoje bezpieczeństwo. Ich zachowanie na drodze ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu, zwłaszcza pieszych, dla których potrącenie przez rozpędzoną hulajnogę może skończyć się dotkliwymi obrażeniami” – dodaje.

Niepokojące dane płyną ze statystyk drogowych. Od początku roku kierujący e-hulajnogami elektrycznymi uczestniczyli w 72 wypadkach drogowych, w których jedna osoba zginęła, a ranne zostały 74 osoby. Uczestniczyli również w 166 kolizjach. Użytkownicy popularnych hulajnóg elektrycznych byli sprawcą średnio w co trzecim zdarzeniu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl