Wypadek w Kopalni Węgla Kamiennego Brzeszcze. Jedna osoba nie żyje

W Kopalni Węgla Kamiennego Brzeszcze doszło do wypadku, w którym zginął górnik. Pomimo natychmiastowej pomocy, mężczyzny nie udało się uratować.

Pracownik kopalni miał 41 lat był żonaty, osierocił dwójkę dzieci. Pracował jako górnik od 23 lat.

– Dzisiaj, o godz. 3.15 w pokładzie 352 w partii zachodniej, pracujący w ścianie nr. 112 górnik oddziału G2 uległ wypadkowi. Był to przodowy brygady w tej ścianie. W czasie wypadku, bezpośrednio nie było obok niego nikogo, dlatego trudno w tej chwili mówić o przyczynach wypadku. Pomimo natychmiastowej pomocy, próby reanimacji najpierw przez kolegów, którzy transportowali górnika pod szyb, a później przez lekarza, który zjechał na dół, o godz. 5.35 lekarz stwierdził zgon. O wypadku natychmiast zostały powiadomione służby nadzoru górniczego. Na miejscu jest już Wyższy Okręgowy Urząd Górniczy, a komisja będzie badać przyczyny tego wypadku – mówi Zdzisław Filip, kierownik działu systemu zarządzania KWK Brzeszcze.

Według raportów Wyższego Urzędu Górniczego, KWK Brzeszcze jest jedną z najniebezpieczniejszych w kraju.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl