Wyjazdowe posiedzenia PiS i SP

Dwa wyjazdowe posiedzenia klubów parlamentarnych oraz spotkania liderów partyjnych i posłów z wyborcami zdominują ostatni weekend przed wyborami uzupełniającymi do Senatu na Podkarpaciu.

Dziś w Mielcu odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwość. Po zakończeniu obrad parlamentarzyści tego ugrupowania rozjadą się na spotkania z wyborcami.

Będą wspierać kandydata PiS Zdzisława Pupę. Jak poinformował rzecznik PiS Adam Hofman, w sobotę parlamentarzyści PiS będą na Podkarpaciu, w pięciu powiatach gdzie odbywają się wybory uzupełniające. Posiedzenie klubu rozpocznie się w Mielcu, później posłowie rozjadą się po wszystkich powiatach – dodał. Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak podkreślił, że posłowie przyjmą uchwały związane z sytuacją na Podkarpaciu, a także sytuacją ogólną w Polsce.

W niedzielnym spotkaniu klubu będzie uczestniczył prezes PiS. Kaczyński spotka się też z mieszkańcami Kolbuszowej, Sędziszowa Małopolskiego i Mielca. Do Senatu z okręgu nr 55 kandydują: Zdzisław Pupa (PiS), Mariusz Kawa (PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).

Również dziś i również w Mielcu, godzinę wcześniej niż PiS, zaczną obradować parlamentarzyści Solidarnej Polski. Natomiast w Dębicy zaplanowano konwencję wyborczą Solidarnej Polski. Kandydata PO-PSL wspierał będzie Waldemar Pawlak. Polityk PSL odwiedzi Brzeziny k. Ropczyc, Wielopole Skrzyńskie, Strzyżów i Glinik.

Wybory w okręgu nr 55 obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Nastąpiło to po odwołaniu poprzedniego marszałka Mirosława Karapyty, który stał na czele koalicji PO-PSL-SLD w samorządzie województwa. Wcześniej prokuratura postawiła Karapycie siedem zarzutów, w tym pięć korupcyjnych. Głosowanie 8 września.

PAP 

drukuj