Wydawnictwo europarlamentu opublikowało tekst przypisujący Polakom odpowiedzialność za mordowanie Żydów w czasie II wojny światowej

Wydawnictwo europarlamentu opublikowało artykuł sugerujący odpowiedzialność Polaków za mordowanie Żydów podczas II wojny światowej. Europoseł Witold Waszczykowski wskazał, że w „Europe Diplomatic Magazine” znalazł się zapis, że „w chrześcijańskiej i konserwatywnej Polsce Auschwitz zamordował tysiące Żydów”.  Nie znalazła się przy tym informacja o okupacji naszego kraju oraz odpowiedzialności Niemiec za zbrodnie.

W rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja europoseł Witold Waszczykowski wskazał, że nie pozostawi tej sprawy bez odpowiedzi.

– Napisałem list protestacyjny do redakcji („Europe Diplomatic Magazine” – red.) i poinformowałem w mediach społecznościowych o tym wydarzeniu. Proszę również wszystkich o dołączenie. Poinformowałem także kolegów posłów z EKR. Będziemy domagać się sprostowań. Jeśli one nie nadejdą, będziemy pisać do władz europarlamentu, do przewodniczącego Davida Sassoliniego, aby wyciągnął konsekwencje i zablokował rozpowszechnianie tego wydawnictwa w Parlamencie Europejskim – podkreślił Witold Waszczykowski.

Instytut Ordo Iuris poinformował, że rozważa objęcie publikacji Parlamentu Europejskiego „Programem ochrony dobrego imienia Polski i Polaków”. Prezes instytutu mec. Jerzy Kwaśniewski zaznaczył, że polskie prawo pozwala pozwać wydawcę takich kłamstw za sianie oszczerstw wymierzonych w naszą Ojczyznę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl