fot. PAP/EPA

Wybory prezydenckie na Białorusi coraz bliżej. Kandydatka opozycji gromadzi tłumy

W najbliższą niedzielę – 9 sierpnia – na Białorusi odbędą się wybory prezydenckie. Urzędujący prezydent Aleksander Łukaszenka zmierzy się w nich z kandydatką opozycji Swietłaną Cichanouską.

Na kampanijnych wiecach opozycyjnej kandydatki gromadzą się dziesiątki tysięcy osób. Na wiec w stolicy obwodu brzeskiego na dwie godziny przed planowanym spotkaniem z kandydatką zgromadziło się 2 tysiące Białorusinów. W sumie w wydarzeniu wzięło udział 18 tysięcy obywateli.

– 9 sierpnia przyjdź na wybory i zagłosuj na mnie. Przyjaciele, dziękuję! Pamiętajcie, że tylko razem możemy uratować nasz kraj – akcentowała Swiatłana Cichanouska, kandydat na urząd prezydenta Białorusi.

Spotkania z kandydatką przebiegają w atmosferze pikniku, a wystąpienia Cichanouskiej poprzedzają występy popularnych zespołów. Tradycyjnie na początku i na końcu każdego koncertu brzmią „Mury” Jacka Kaczmarskiego w wersji rosyjskiej i białoruskiej. Utwór ten stał się hymnem kampanii Cichanouskiej.

 

TV Trwam  News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl