Wszczęto śledztwo ws. fałszywych zeznań członków Behemotha

Jest śledztwo w sprawie fałszywych zeznań muzyków zespołu Behemoth przed sądem. Członkowie kapeli Adama Darskiego mieli złożyć nieprawdziwe zeznania mówiąc, że nie widzieli jak lider tego zespołu wielokrotnie niszczył Biblię.

Prokuratura Rejonowa w Gdyni uwzględniła zażalenie Ryszarda Nowaka, przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą na wcześniejszą decyzję.

W maju złożył on do gdyńskiej prokuratury rejonowej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez członków zespołu. Chodzi o Zbigniewa Promińskiego, Tomasza Wróblewskiego oraz Patryka Szyberta, którzy zeznawali  podczas rozprawy sądowej przeciwko zadeklarowanemu sataniście Adamowi Darskiemu ps. Nergal o podarcie Biblii.

Pod koniec czerwca prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa. Od decyzji odwołał się Ryszard Nowak.

– Dwa lata temu, kiedy odbyła się sprawa w Gdyni o zniszczenie Biblii przez Adama Darskiego w klubie Ucho, zeznawali także członkowie zespołu Behemoth. Kiedy zadałem pytanie: czy Darski podczas pozostałych koncertów na terenie Polski niszczył Biblię? Ci trzej członkowie zespołu Behemoth skłamali,  mówiąc że Adam Darski tak naprawdę zniszczył Biblię tylko raz w Gdyni, w klubie Ucho. Ja wiedziałem, że oni kłamią, bo informacje, że Darski niszczy Biblię często do mnie docierały. Dlatego też poprosiłem sąd, żeby członków zespołu Behemoth zaprzysiąc. Oni musieli złożyć przysięgę i teraz jedno jest pewne – kłamali i za skłamanie w sądzie pod przysięgą, grozi nawet do 3 lat więzienia – zaznaczał Ryszard Nowak.  

Teraz prokuratura przesłucha członków zespołu Behemoth, przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, a także sędziego.

Ryszard Nowak podkreśla, że dowodem na to iż zeznania członków zespołu Behemot są sprzeczne świadczą także wypowiedzi Adama Darskiego, które ukazały się w książce „Adam Nergal Darski – Spowiedź heretyka”. W 2012 r. Sam Darski  przyznał się, że podczas trasy koncertowej w Polsce „Polish Apostasy2007 Tour” zniszczył wielokrotnie Biblię.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl