„Wspomnienia z Kazachstanu” – książka bł. ks. Władysława Bukowińskiego

Oficjalnej premiery doczekała się książka autorstwa bł. ks. Władysława Bukowińskiego pt. „Wspomnienia z Kazachstanu”. Błogosławiony kapłan opisuje tam swoje życie oraz pracę duszpasterską podczas zesłania na Wschód.

Książka po raz pierwszy ukazała się już w 1979 r., na polecenie samego Ojca św. Jana Pawła II. Na oficjalnej premierze wspomnień beatyfikowanego 11 września ks. Władysława Bukowińskiego obecni byli przedstawiciele obu Izb parlamentu, a także organizacji kościelnych.

Premierze towarzyszyła wystawa na temat jego życia. Z kolei Poczta Polska wydała z okazji beatyfikacji specjalny, okolicznościowy znaczek.

Senator Anna Maria Anders, pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego, córka gen. Władysława Andersa podkreśliła, że bł. kapłan odegrał ogromną rolę w budowaniu polskiej tożsamości narodowej na obczyźnie.

Nigdy nie uląkł się przeciwności losu i stał się prawdziwym rycerzem Bożej sprawy, nieustraszonym żołnierzem miłosierdzia, którego św. Jan Paweł II stawiał za wzór – powiedziała Anna Maria Anders.

Bł. ks. Władysław Bukowiński znany jest jako „Apostoł Kazachstanu”. Prowadził niestrudzoną ewangelizację wśród więźniów sowieckich łagrów, gdzie spędził ponad 13 lat.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl