Wspólne świętowanie w Braniewie

Koncert kolęd i pastorałek, degustacja potraw i wypieków wigilijnych oraz konkurs na najpiękniejszy tradycyjny wypiek świąteczny – to jedne z wielu atrakcji, jakie czekają na uczestników „Warmińskiego Spotkania Czterech Kultur” w Braniewie.

Impreza rozpocznie się o godz. 13:00 na placu przed Bazyliką Mniejszą pw. św. Katarzyny w Braniewie. Oprócz wcześniej wspomnianych rozrywek, w programie przewidziano czas na opowieści bożonarodzeniowe, świąteczny kiermasz rękodzieła oraz konkurs na najpiękniej udekorowaną potrawę wigilijną. Uczestnikom zaprezentuje się także zespół pieśni i tańca „Jantar”. Z zadowoleniem na plac przed bazyliką udadzą się zapewne najmłodsi mieszkańcy Braniewa. Specjalnie dla nich na „Warmińskie Spotkanie Czterech Kultur” przybędzie Święty Mikołaj wraz z elfami.

Mieszkańcy miasta oraz Powiatu Braniewskiego zgromadzą się na placu by złożyć sobie świąteczne życzenia. Celem spotkania jest kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd i pastorałek. Organizatorzy chcą również promować tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

 

RIRM

bck-braniewo-151213-Warminskie-Spotkanie-Czterech-Kultury-13857293932605

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl