fot. flickr.com

Wspólne manewry wojskowe Korei Płd. i USA

Korea Południowa i Stany Zjednoczone rozpoczynają dziś wspólne manewry wojskowe na Półwyspie Koreańskim. Pjongjang grozi atakiem nuklearnym na obydwa kraje.

Napięcie na półwyspie koreańskim stale rośnie. Komunistyczna północ w ostatnim czasie przeprowadziła wiele prób rakietowych i test jądrowy. Reżim Kim dzon una odbiera manewry jako przygotowania do agresji na swoje terytorium.

Pjongjang grozi także – jak informuje północnokoreańska agencja prasowa, że jeżeli dojdzie najmniejszego śladu agresji, Korea Północna wystrzeli rakiety z głowicami nuklearnymi w kierunku Korei Południowej i USA.

Władze Korei Południowej już ostrzegły swoich obywateli przed możliwymi prowokacjami ze strony Północy. Służby alarmują, że może dochodzić do prób uprowadzania na Północ obywateli Południa. Ma to związek z niedawną ucieczką na Południe zastępcy ambasadora Korei Północnej w Londynie.

W tym roku dwukrotnie dochodziło do ucieczek pracowników północnokoreańskich restauracji, znajdujących się w Chinach. Wówczas władze w Pjongjangu oskarżały wręcz o porywanie swoich obywateli Koreę Południową, gdzie trafili uciekinierzy.

Władze Korei Południowej ostrzegają, że na szczególne niebezpieczeństwo narażeni są obrońcy praw człowieka, a także inni uciekinierzy z Północy przebywający już na Południu.

TV Trwam News

drukuj