fot. pixabay.com

Wsparcie samorządów na terenie, których działały PGR-y

Rząd wspiera tereny, na których kiedyś funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Do samorządów trafią miliony złotych. Premier Mateusz Morawiecki wraz z wiceszefem MSWiA Pawłem Szefernakerem odwiedzili dziś Rąbino w woj. zachodniopomorskim.

Rząd przygotował program, dzięki któremu gminy, na terenie których działały PGR-y, mogą ubiegać się o pieniądze m.in. na rozwój infrastruktury drogowej i kanalizacyjnej.

Wiceminister Paweł Szefernaker podkreślił, że o skali potrzeb świadczy liczba wniosków, które zostały złożone przez samorządy.

– Dziś w skali kraju 340 mln zł to pierwszy krok do tego, aby rozpocząć inwestycje, które zgłaszały samorządy. Do województwa zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego trafi po 47 mln zł w ramach tego naboru, który dziś zostanie ogłoszony. Są to największe województwa, gdzie były tereny popegeerowskie. Kolejne województwa to Wielkopolska, woj. pomorskie i lubuskie. Jednak pieniądze z tego naboru otrzymają wszystkie województwa w Polsce – powiedział wiceszef MSWiA.

Rząd zapowiada kontynuację programu dla miejscowości popegeerowskich w ramach Polskiego Ładu.

W trakcie naboru wniosków od 4 stycznia do 12 lutego tego roku gminy złożyły ponad 3,6 tys. wniosków na kwotę przeszło 5 mld złotych.

RIRM

drukuj