fot. redemptorismissio.org

Wsparcie dla szpitali misyjnych

Do poznańskiej Fundacji Redemptoris Pomocy Humanitarnej Missio trafi 500 tys. złotych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Dzięki wsparciu fundacja doposaży misyjne placówki w Kamerunie w sprzęt medyczny.

Kamerun leży nad Zatoką Gwinejską i liczy 25 mln  mieszkańców. Niedawno ten kraj odwiedziła Sylwia Kubala z Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

– Tam nie ma nic. Ludzie leżą na łóżkach bez materacy. Lekarze wymagają przyniesienia ze sobą mydła, żeby obejrzeli i zbadali chorego – wyjaśniła Sylwia Kubala.

Za leczenie w państwowych szpitalach trzeba zapłacić, a chorymi zamiast pielęgniarek opiekują się krewni.

– Z chorymi przychodzą całe rodziny pod szpital, żeby doglądać i nakarmić chorego. Tam pielęgniarze nie zajmują się chorymi. Nie ma salowych, więc chorzy nie mają tam opieki – poinformowała Sylwia Kubala.

Mimo trudnych warunków, w Kamerunie nie brakuje misjonarzy chcących pomagać. Tworzą oni misyjne placówki, które są alternatywą do państwowych szpitali. Teraz dzięki wsparciu z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Fundacja Redemptoris Pomocy Humanitarnej Missio doposaży te placówki w sprzęt medyczny.

– Projekt będzie obejmował swoją pomocą 12 przychodni i szpitali. Natomiast w jednej z przychodni urządzimy salę operacyjną, gdzie już wkrótce polscy lekarze będą mogli przeprowadzać operacje – wyjaśniła Justyna Janiec-Palczewska z Fundacji Redemptoris Missio.

Za ponad 500 tys. zł fundacja kupi sprzęt do diagnozowania chorych i ratowania życia: aparaty USG, EKG, inkubatory, łóżka porodowe, analizatory krwi i ciśnieniomierze.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl