fot. medicus.ump.edu.pl

Trwa VI edycja akcji „Opatrunek na ratunek”

„Opatrunek na ratunek” – to hasło VI edycji akcji organizowanej przez poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Zebrane środki opatrunkowe trafią do misyjnych szpitali i przychodni w Afryce.

W Polsce koszt jednego bandaża to około 50 groszy. W Afryce środki opatrunkowe to towar deficytowy i bardzo drogi.

– Przyda się dosłownie wszystko – czy to bandaż, gaza, czy plaster. My to wszystko spakujemy i wyślemy do misyjnych szpitali – tłumaczy Justyna Janiec- Palczewska z Redemptoris Missio.

Poprzednie edycje akcji zbierania środków opatrunkowych cieszyły się ogromną popularnością.

– Włączyło się bardzo dużo placówek – właściwie z całej Polski. Szkoły, przedszkola, parafie, stowarzyszenia, kluby. Kto może, to się włącza i przysyła, przynosi do nas (dary – red.) – wskazuje pracująca w Redemptoris Missio Sylwia Kubala.

W Afryce dzieci od najmłodszych lat pracują w polu. Często ranią się maczetami, doskwierają im pchły piaskowe, po których ugryzieniu rany goją się miesiącami. Prawie każdy z wolontariuszy zetknął się w Afryce z ciężkimi poparzeniami dzieci, które pozostawione bez opieki bawią się w okolicy paleniska. Bandaże dla tamtejszych ludzi są więc na wagę złota.

– Miałem przyjemność pracować przez pół roku na Madagaskarze, przez 3 miesiące w Zambii, i w obu tych miejscach te środki opatrunkowe, które wysyłamy z fundacji były bardzo przydatne – podkreśla Jacek Jarosz wolontariusz Redemtoris Missio.

Potrzebne rzeczy można przynosić do końca marca do siedziby Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” przy ulicy Grunwaldzkiej 86 w Poznaniu. Dary składać można w godzinach od 11:00 do 17:00.

TV Trwam News/RIRM

drukuj