fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

WSKSiM: Ruszyły podyplomowe studia Polityka gospodarcza, finanse i bankowość

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej ruszył nowy kierunek studiów podyplomowych: Polityka gospodarcza, finanse i bankowość. Jest on realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Stoimy bowiem na stanowisku, że im lepsze będzie zrozumienie pojęć i koncepcji ekonomicznych w społeczeństwie i jego elitach, tym łatwiejsze będzie prowadzenie mądrej i odpowiedzialnej polityki gospodarczej. Jestem przekonany, że studia przybliżające ekonomię, doskonale wpiszą się w cele uczelni, a absolwenci bogatsi o tę wiedzę oraz etycznie uformowani, zasilą szeregi wielu instytucji, pracując dla dobra naszej ojczyzny” – napisał w liście skierowanym do uczestników inauguracji roku akademickiego w WSKSiM prezes NPB prof. Adam Glapiński.

Jak mówi dr Dorota Żuchowska, kierownik studiów podyplomowych Polityka gospodarcza, finanse i bankowość, WSKSiM wpisuje się w cele NBP, do których należy m.in. zwiększanie świadomości ekonomicznej społeczeństwa. Ale nie tylko.

– Przekazywanie informacji na temat tego, co się dzieje w gospodarce, na temat kierunków, polityki gospodarczej, pieniężnej, fiskalnej. Chcielibyśmy przygotować kadry, które w różnych sektorach życia społecznego będą miały tę wiedzę ekonomiczną – wskazuje dr Dorota Żuchowska.

Polityka gospodarcza, finanse i bankowość to innowacyjny i atrakcyjny program studiów. Gwarantuje zdobycie umiejętności potrzebnych nie tylko do pracy w sektorze finansowym. Na studia zgłosiło się wielu chętnych.

– Jestem absolwentem studiów dziennikarstwa tutaj, na tej uczelni i wiem, że studia tutaj są na wysokim poziomie i wykładowcy przekazują bogatą wiedzę w danej dziedzinie – mówi Krzysztof Kłaczkowski, student.

Wiedzę dotyczącą polityki gospodarczej, finansów i bankowości przekażą wykładowcy z wielu prestiżowych uczelni.

– Wykładowcy z wydziałów ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej, pracownicy Narodowego Banku Polskiego, pracownicy Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego czy wreszcie Uniwersytetu Jagiellońskiego – wyjaśnia dr Dorota Żuchowska.

W WSKSiM trwa także rekrutacja na nowy, elitarny kierunek studiów podyplomowych MBA. [czytaj więcej]

 

 

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj