Wrocławska Caritas przekazała potrzebującym blisko 1000 paczek

Blisko tysiąc paczek trafiło dziś do najuboższych mieszkańców Wrocławia. To efekt przedświątecznych akcji Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, która w okresie Świąt w sposób szczególny pamięta o potrzebujących.

750 paczek trafiło do osób korzystających na co dzień z jadłodajni wrocławskich i schronisk, które w świąteczne dni będą zamknięte. 200 prezentów otrzymały też dzieci – mówi rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Paweł Trawka.

– To piękna akcja, bo paczki są przygotowane przez dzieci. Przez dzieci – dla dzieci. Taką akcję prowadzimy od wielu lat. Tym razem ona nazywa się „nasza paka”. W szkołach dzieciaki na Mikołajki zbierały prezenty nie dla siebie, tylko właśnie dla tych dzieci, które pod choinkę nawet nie zaglądały, bo zazwyczaj jest tam po prostu pusto – tłumaczy Paweł Trawka.

Caritas przygotowuje w niedzielę w 18 polskich miastach wigilie dla ubogich, bezdomnych i samotnych. Zachęca również do wzięcia udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. Akcję można wesprzeć kupując świecę, wysyłając SMS lub przez wpłatę na konto Caritas.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl