fot. PAP

Wrocław: W poniedziałek odbędzie się upamiętnienie Polaków spod Znaku Rodła

W poniedziałek 9 listopada we Wrocławiu odbędzie się upamiętnienie Polaków spod Znaku Rodła. Kwiaty zostaną złożone w miejscach związanych z historią Polaków spod Znaku Rodła we Wrocławiu.

Upamiętnienie to inicjatywa przekazania chryzantem ze strony polskich producentów kwiatów dzięki wsparciu finansowemu Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

Z okazji oktawy Dnia Wszystkich Świętych i Święta Niepodległości kwiaty zostaną złożone w miejscach pamięci, przy tablicach, kościele pw. św. Marcina na Ostrowie Tumskim, przy pomniku Polskiego Ruchu Oporu OLIMP oraz na cmentarzach – w miejscach, które związane są w historią Polaków spod Znaku Rodła we Wrocławiu.

Rodło jest charakterystycznym symbolem dla Związku Polaków w Niemczech, który używa tego znaku od 1932 roku. We Wrocławiu co roku odbywają się uroczystości z okazji ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła.

Prawdy Polaków spod Znaku Rodła:

  1. Jesteśmy Polakami
  2. Wiara ojców naszych jest wiarą naszych dzieci
  3. Polak Polakowi bratem
  4. Co dzień Polak narodowi służy
  5. Polska matka naszą. Nie wolno mówić o matce źle.

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl