fot. sxc.hu

Wrocław: kolejny akt oskarżenia ws. warszawskich reprywatyzacji

Andrzej D., który miał pomagać w uniknięciu odpowiedzialności karnej handlarzowi roszczeń do warszawskich nieruchomości Mirosławowi B. oraz byłemu urzędnikowi warszawskiego magistratu Krzysztofowi R., odpowie za to przestępstwo przed sądem. Wrocławska prokuratura sporządziła kolejny akt oskarżenia ws. warszawskich reprywatyzacji.

Akt oskarżenia skierowany do Sąd Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa jest już siódmym aktem oskarżenia ws. warszawskich reprywatyzacji przygotowanym przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu – poinformowała we wtorek rzecznik tej jednostki prok. Katarzyna Bylicka.

Tym razem na ławie oskarżonych zasiądzie warszawski przedsiębiorca – Andrzej D. Mężczyzna, zdaniem śledczych, był powiązany towarzysko i biznesowo ze znanym warszawskim handlarzem roszczeniami Mirosławem B.

Andrzej D. został oskarżony o to, że od października 2018 r. do marca 2019 r. pomagał w uniknięciu odpowiedzialności karnej Mirosławowi B. oraz Krzysztofowi R. – byłemu kierownikowi Działu Nieruchomości Dekretowych Skarbu Państwa zatrudnionemu w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych w Biurze Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Prokurator Bylicka przypomniała, że Mirosław B. został wcześniej oskarżony m.in. o wręczenie Jakubowi R. – ówczesnemu zastępcy dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy – łapówki w kwocie 2 mln zł w zamian za wydanie korzystnej decyzji administracyjnej dot. nieruchomości przy ul. Mokotowskiej 63.

Z kolei Krzysztof R. jest podejrzany o przyjęcie korzyści majątkowych w łącznej kwocie co najmniej 300 tys. zł w zamian za pozytywne rozpatrzenie wniosków dot. warszawskich nieruchomości położonych m.in. przy ulicach Garwolińskiej, Borzymowskiej i Wolskiej.

PAP

drukuj