fot. twitter.com/MGMiZS_GOV_PL

Wrocław: II dzień międzynarodowej dyskusji nt. kształtu żeglugi śródlądowej w Europie i na świecie

Praca i edukacja w żegludze śródlądowej czy rola transportu wodnego w zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla – to niektóre z tematów drugiego dnia międzynarodowej konferencji „Żegluga Łączy”. Spotkanie, organizowane przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz działającą w ramach ONZ Europejską Komisję Gospodarczą, odbywa się we Wrocławiu.

Celem dwudniowych obrad jest pokazanie możliwości oferowanych przez sektor transportu wodnego śródlądowego. Wśród prelegentów znaleźli się ministrowie odpowiedzialni za transport z kilku krajów.

Wczoraj podpisana została deklaracja dotycząca żeglugi – mówi minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

– To jest przyjęcie deklaratywnych założeń związanych z popieraniem i rozwojem żeglugi śródlądowej, żeby na stałe zagościła jako jeden z elementów polityk wspieranych przez państwo w szerokim wymiarze – nie tylko regionalnym, ale międzynarodowym. Dla nas jest to istotne o tyle, że włączenie się w tę deklarację spowoduje bardzo twarde argumenty co do późniejszych negocjacji z Komisją Europejską – wskazuje szef resortu.

Obrady można śledzić na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej [międzynarodowej konferencji].

RIRM

drukuj