fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Wrocław: Minister Ł. Szumowski uczestniczył w otwarciu Oddziału Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej

We wrocławskim Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym otwarto Oddział Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej, który jest częścią Centrum Chorób Serca. Oddział będzie działał w oparciu o nową koncepcję leczenia pacjenta z problemami kardiologicznymi. Oferuje tzw. kardiologię jednego dnia.

W kilka godzin będzie można w nim wykonać niezbędne badania, postawić diagnozę oraz rozpocząć leczenie bez konieczności hospitalizacji.

W uroczystym otwarciu nowego oddziału uczestniczył minister zdrowia Łukasz Szumowski. Polityk pogratulował szpitalowi wdrożenia pomysłu, który pozwala w jeden dzień wykonać wszystkie badania i zrobić konsylium.

– Każdy pobyt pacjenta to jest zagrożenie – w mniejszym lub większym stopniu – bakteriami lekoodpornymi, zakażeniami wewnątrzszpitalnymi, różnymi rodzajami powikłań, które związane są po prostu z tym środowiskiem, które jest tutaj środowiskiem trudnym jak zawsze. Ale ten dzienny pobyt skraca to do minimum. Przecież można zrobić i echo, i tomografię, i rezonans, i zbadać pacjenta i zrobić na koniec konsylium w ciągu tak naprawdę jednego dnia. Gratuluję tych zmian, gratuluję tego pomysłu i tego wdrożenia, bo to już jest realne wdrożenie, żeby pacjent mógł przyjść rano, być zbadany, mieć postawioną diagnozę, zaproponowane leczenie i wyjść wieczorem do domu – powiedział minister Łukasz Szumowski.

Nowo otwarty we wrocławskim Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym oddział Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej jest pierwszym takim w Polsce. Resort zdrowia dofinansował go czterema milionami złotych.

RIRM/TV Trwam News

drukuj