fot. pixabay.com

Województwo warmińsko–mazurskie otrzyma dodatkową pomoc od państwa?

Rząd nie wyklucza dodatkowego wsparcia dla regionu warmińsko-mazurskiego. Jest otwarty na dyskusję. Branża turystyczna w obliczu nowego lockdowanu w województwie chce skarżyć Skarb Państwa.

Od soboty w życie wchodzą nowe obostrzenia. Dotyczyć będą one szczególnie  Warmii i Mazur. Zamknięte będą tam m.in. galerie handlowe, muzea, kina i baseny. Rząd przypomina, że poszkodowane branże mogą korzystać z mechanizmów pomocowych związanych z tarczą antykryzysową i tarczą finansową.

– Polski Fundusz Rozwoju właśnie między innymi do tej najbardziej w tej chwili poszkodowanej branży kieruje swoje główne środki finansowe z drugiej tarczy – podkreślił Piotr Müller, rzecznik rządu.

Pomoc ta skierowana jest przede wszystkim do branży hotelarskiej, restauracyjnej i rozrywkowej. Te podmioty będą mogły korzystać również ze świadczeń takich jak postojowe czy dodatki przewidziane dla osób prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze. Jeśli jednak sytuacja będzie trudna, rząd nie wyklucza dyskusji o dodatkowej pomocy dla regionu warmińsko-mazurskiego.

Oczywiście jeżeli będzie taka potrzeba w szerszym zakresie w następnych tygodniach czy miesiącach, jesteśmy otwarci na dyskusję. Natomiast w tej chwili te mechanizmy finansowe, które funkcjonują, są do wykorzystania właśnie przez te podmioty – wyjaśnił Piotr Müller.

Ze względu na nowe obostrzenia branża turystyczna w województwie warmińsko-mazurskim zapowiedziała już pozwy zbiorowe przeciwko Skarbowi Państwa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl