Autorstwa TUBS - Praca własna Ta ^specifik^ z W3C grafika wektorowa została stworzona za pomocą Adobe Illustrator. Ten plik został załadowany za pomocą narzędzia Commonist. Ten obraz wektorowy zawiera elementy, które zostały zaczerpnięte lub zaadaptowane z tego pliku: Poland2 location map.svg (przez NordNordWest)., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17535469

Województwo śląskie z kolejnymi dotacjami

Gminy z województwa śląskiego otrzymały kolejne środki na poprawę efektywności energetycznej i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej.

Chodzi o kwotę ponad 22 mln złotych. Pieniądze pochodzą z funduszy europejskich. Przyznane środki trafią do Bielska-Białej, Jeleśni, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Żywca, powiatu cieszyńskiego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Dankowicach.

„To się przyczynia do całej strategii, którą od wielu lat zarówno urząd marszałkowski jak wszystkie gminy, miasta prowadzimy w kierunku ograniczenia smogu, ograniczenia zanieczyszczenia powietrza” – mówi Antoni Szlagor, burmistrz miasta Żywca.

Termomodernizacja to nie tylko zmiany związane z wyglądem i wizerunkiem obiektów użyteczności publicznej i budynków mieszkalnych.

„To też odpowiedź na zmiany klimatu, na czystsze powietrze i na tym nam szczególnie zależy w województwie śląskim” – podkreśla Wojciech Kałuża, wicemarszałek województwa śląskiego.

Wszystko wpisuje się w strategie „Zielone Śląskie 2030”. [czytaj więcej]

TV Trwam News

drukuj