fot. https://twitter.com/prezydentpl

Wniosek o świadczenie z programu „Rodzina 800 plus” warto złożyć do końca kwietnia 2024 roku

Ważne przypomnienie dla rodziców. Aby zapewnić ciągłość wypłat z tytułu świadczenia „Rodzina 800 plus” na dziecko wniosek należy złożyć do końca kwietnia 2024 roku.

Świadczenie wychowawcze, czyli popularnie nazywane „800 plus” wypłacane jest w okresach świadczeniowych, które trwają od czerwca do maja kolejnego roku. Zakład Ubezpieczeń Społecznych od lutego przyjmuje wnioski na okres świadczeniowy, który rozpocznie się w czerwcu – przypomina rzecznik prasowy lubelskiego oddziału ZUS, Maciej Raszewski.

– Natomiast jeżeli rodzin lub opiekun dziecka zdąży złożyć wniosek do końca kwietnia, a już pobiera takie świadczenie na dziecko, to świadczenie będzie płynęło od czerwca, czyli od początku nowego roku świadczeniowego, bez przerwy – wyjaśnia Maciej Raszewski.

Warto taki wniosek złożyć do końca kwietnia.

– Jeżeli taki wniosek zostanie złożony przez rodzica lub opiekuna później, np. w maju, to ZUS wypłaci świadczenie wychowawcze w lipcu z wyrównaniem od czerwca, a jeżeli wniosek zostanie złożony w czerwcu, to ZUS wypłaci  świadczenie wychowawcze od sierpnia oczywiście z wyrównaniem od czerwca – dodaje rzecznik prasowy lubelskiego oddziału ZUS.

Wniosek o świadczenie „800 plus” można składać wyłącznie drogą elektroniczną,  czyli przez Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS, przez portal Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl