fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Wniosek o rejestrację Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji” u Marszałka Sejmu

Do kancelarii marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego trafił wniosek o rejestracje Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”.

Obywatelski projekt ustawy zakazuje zabijania nienarodzonych dzieci.

Prawo w Polsce dopuszcza tzw. aborcję w trzech przypadkach: gdy według medyków ciąża zagraża życiu lub zdrowiu matki; gdy kobieta został zgwałcona, bądź gdy lekarze uznają, że dziecko jest chore.

Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro-Prawo do Życia, inicjator zmiany ustawy, podkreśla, że w Polsce zbyt mało robi  się aby chronić ludzkie życie.

– Robimy za mało i za rzadko. W tak dramatycznej sytuacji, kiedy w Polsce legalnie można zabijać chore dzieci, wymaga to reakcji ludzi sumienia. Jeśli rządzący, ustawodawcy sprzeciwiają się temu, to tym bardziej jest to wezwanie dla obywateli do pracy. Staramy się to robić – powiedział Mariusz Dzierżawski.

Marszałek Sejmu ma dwa tygodnie na powołanie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”. Po tym czasie rozpocznie się zbiórka podpisów.

Poprzednią taką inicjatywę Fundacji Pro-Prawo do Życia poparło 600 tysięcy osób. Wówczas to posłowie odrzucili ją w pierwszym czytaniu.

Co roku w Polsce ponad 700 dzieci jest zabijane w łonie matek. Dziś w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Życia. Poprzedza on Dzień Świętości Życia.

RIRM

drukuj