Włoszczowa: odsłonięto tablicę upamiętniającą śp. wicepremiera Przemysława Gosiewskiego

Na stacji kolejowej Włoszczowa Północ odsłonięto tablicę upamiętniającą śp. wicepremiera Przemysława Gosiewskiego.

W trakcie uroczystości odczytano list premiera Mateusza Morawieckiego.

– Uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej śp. Przemysławowi Gosiewskiemu tutaj, na peronie Włoszczowa Północ, który stał się symbolem jego determinacji w budowaniu Polski równych szans, jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego, ale dla nas wszystkich, którzy wierzymy w zwycięstwo Polski solidarnej i sprawiedliwej – napisał szef rządu.

Miejsce odsłonięcia tablicy nie jest przypadkowe. Budowę stacji kolejowej wspierał śp. Przemysław Gosiewski. Inwestycja okazuje się dziś niezwykle istotna na kolejowej mapie Polski.

– Zawsze mnie bierze żal. Ile by jeszcze mógł zrobić, z jego temperamentem, odwagą, uczuciem takiej uczciwości, to naprawdę mógłby jeszcze dużo zrobić – mówiła Jadwiga Gosiewska, mama śp. Przemysława Gosiewskiego.

Działań, które podejmował były wicepremier, a z których dziś korzystają nie tylko mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, ale i całej Polski, jest znacznie więcej – podkreślił Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Polski.

– Tych inicjatyw, tak jak tutaj wspomniała mama pana premiera, podejmował niezmiernie dużo. Tych inicjatyw, które zmieniały województwo świętokrzyskie, bo to był taki czas, kiedy mówiliśmy o zrównoważonym rozwoju Polski, ale też czas, kiedy ten zrównoważony rozwój był wdrażany w życie – powiedział Błażej Spychalski.

Na uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy przybyło w poniedziałek wiele osób. To wyraz szacunku, o którym mówiła europoseł Beata Gosiewska.

– Jestem bardzo miło zaskoczona tak liczną obecnością tutaj w dniu dzisiejszym, ale też jest to dowód na to, jak szanowana jest praca mojego świętej pamięci męża – zaznaczyła Beata Gosiewska.

Praca, którą dziś chce kontynuować polski rząd – mówił były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

– Można by powiedzieć, że mniej lub bardziej udolnie, ale kontynuujemy jego sposób działania, jego przesłanie – mówił Antoni Macierewicz.

Przemysław Gosiewski zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej. Miał 45 lat.

TV Trwam News/RIRM

drukuj