fot. PAP/EPA

Włochy: trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,4 w pobliżu Neapolu

Seria wstrząsów tektonicznych, z których najsilniejszy miał magnitudę 4,4, nawiedziła w poniedziałek wieczorem okolice Neapolu w południowych Włoszech – poinformował włoski Instytut Geofizyki i Wulkanologii. Było to najsilniejsze trzęsienie ziemi w tym regionie od 40 lat. Nie ma informacji o ofiarach.

Epicentrum wstrząsów miało miejsce na wulkanicznym obszarze Pól Flegrejskich w okolicach miejscowości Pozzuoli, kilka kilometrów na południowy zachód od centrum Neapolu.

Trzęsienie ziemi było odczuwane również w samym Neapolu i położonych wokół niego miejscowościach – relacjonuje agencja ANSA. Wielu ludzi wyszło na ulice, z półek w sklepach spadały towary, doszło do niewielkich uszkodzeń budynków – dodała agencja.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl