Włochy: Szef PE Antonio Tajani wiceprzewodniczącym Forza Italia

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani został wiceprzewodniczącym partii Forza Italia, której jest współzałożycielem. Decyzję podjął lider ugrupowania, były premier Silvio Berlusconi.

Nominacja dla Tajaniego to realizacja zapowiadanej przez Berlusconiego odnowy partii, która jest w opozycji do obecnego rządu Ligi, swego wieloletniego sojusznika i Ruchu Pięciu Gwiazd.

Nowy wiceprzewodniczący ugrupowania podziękował na Twitterze Silvio Berlusconiemu i całej Forza Italia za zaufanie. Dodał następnie: „Jako działacz dam z siebie wszystko, by bronić naszych wartości i włoskich obywateli”.

Szef Parlamentu Europejskiego jest jednym z najbliższych współpracowników 81-letniego przywódcy Forza Italia. Przed marcowymi wyborami parlamentarnymi Antonio Tajani zgodził się być kandydatem bloku centroprawicy pod wodzą Berlusconiego na premiera. Sojusz tych sił otrzymał najwięcej głosów, lecz za mało, by samodzielnie powołać rząd.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl