fot. PAP/EPA

Włochy: rośnie przestępczość wśród migrantów 

We Włoszech dwie osoby zginęły w pożarze budynku wywołanym przez imigranta z Maroka. Mężczyzna miał nakaz opuszczenia Włoch.

Dwie osoby zginęły, dwie zostały ciężko ranne, a 16 zatruło się dymem w wyniku pożaru posterunku straży miejskiej koło Modeny na północy Włoch. Pożar wywołał imigrant z Maroka.  Mężczyzna okradł i podpalił posterunek, a ogień przeniósł się na sąsiadujące z nim mieszkania. Marokańczyk wcześniej był wcześniej karany za podobne czyny.   Miał już nakaz opuszczenia Włoch.

Na to zdarzenie zareagowała wpisem na Twitterze szef włoskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i wicepremier Matteo Salvini.

„Aresztowany młody mężczyzna z północnej Afryki. Wszystko tylko nie otwieranie portów. Zredukowanie do zera nielegalnej imigracji we Włoszech i w Europie to obowiązek moralny. Wszyscy do domu” – napisał.

Tymczasem Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej rozpoczyna pierwszą w historii operację na terytorium państwa nienależącego do Unii Europejskiej. Unijni funkcjonariusze dołączą do pograniczników z Albanii na granicy z Grecją. Wśród nich są Polacy. Celem jest uszczelnienie północnej granicy Grecji i tym samym całej UE, przez którą migranci tzw. szlakiem bałkańskim przedostawali się dalej na północ Europy.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl