Włochy. Ambasada RP znów interweniuje w sprawie „polskiego obozu”

Ambasada RP we Włoszech ponownie interweniowała w sprawie sformułowania „polski obóz” we włoskich mediach. Użyto go w odniesieniu do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Stutthof, przy okazji odwiedzin w Polsce brytyjskiej pary książęcej.

Polska placówka dyplomatyczna poinformowała w środę PAP, że skutecznej interwencji dokonała w dyrekcji agencji prasowej La Presse, która w swej relacji nazwała Stutthof „polskim obozem koncentracyjnym”. Kierownictwo agencji przeprosiło i zamieniło słowo „polski” na „niemiecki”.

Druga interwencja miała miejsce w redakcji popularnego i wielonakładowego pisma „Oggi”, na którego stronie internetowej w relacji z wizyty księcia Williama i księżnej Kate również napisano o „polskim obozie koncentracyjnym”. Tam także dokonano korekty.

Ambasada RP we Włoszech często interweniuje w wielu redakcjach prasy, telewizji i agencji prasowych, gdzie pojawia się to błędne sformułowanie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl