Włochy. Nowy bilans lawiny: 16 ofiar, 13 osób poszukiwanych

16 ofiar śmiertelnych, 13 osób zaginionych – to najnowszy bilans katastrofy sprzed blisko tygodnia w masywie Gran Sasso w Abruzji w środkowych Włoszech, gdzie lawina wywołana przez trzęsienie ziemi runęła na hotel. We wtorek ratownicy wydobyli 7 ciał.

W szóstym dniu akcji ratunkowej pracujące tam ekipy coraz częściej docierają do kolejnych zasypanych ofiar. W ciągu kilku godzin wydobyto ciała siedmiu osób.

Od soboty nie znaleziono nikogo żywego.

Szef włoskiej Obrony Cywilnej Fabrizio Curcio powiedział, że trudno przewidzieć, jak długo będzie jeszcze trwała akcja ratunkowa. Przypomniał, że prowadzona jest ona w bardzo trudnych warunkach.

We wtorek szpital w Pescarze opuścili dwaj wydobyci z rumowiska chłopcy. Rodzice 9-letniego Edoardo są wśród ofiar lawiny, a ojciec i matka 7-letniego Samuela nadal są poszukiwani.

Stan fizyczny chłopców jest dobry. Obaj są pod opieką psychologów. Jeden z lekarzy zorganizował dla chłopców wideokonferencję z ich idolem, piłkarzem klubu Juventus Turyn Paulo Dybalą, Argentyńczykiem o polskich korzeniach. Malcy byli bardzo zadowoleni z rozmowy ze znanym piłkarzem – podały media. Była ona elementem terapii, jaką obecnie przechodzą dzieci w związku z przeżytą traumą.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl