Włochy: Izba Deputowanych udzieliła wotum zaufania rządowi

Włoska Izba Deputowanych udzieliła w środę wotum zaufania rządowi Enrico Letty, co definitywnie kończy krótki kryzys polityczny, do którego doszło po podjętej przez lidera centroprawicy Silvio Berlusconiego próbie wycofania z gabinetu ministrów z jego partii.

Podobnie jak wcześniej tego dnia w Senacie, także zdecydowana większość deputowanych poparła rząd. Kryzys, który mógł doprowadzić do upadku gabinetu Letty, zażegnano po spektakularnej politycznej wolcie, którą wykonał Berlusconi.

Były trzykrotny premier w ostatnich dniach ostro krytykował rząd i apelował do polityków swego ugrupowania Lud Wolności o głosowanie przeciwko wotum zaufania, mówiąc, że doświadczenie pracy w tym gabinecie należy uznać za rozdział zamknięty. Apelował też o rozpisanie przedterminowych wyborów.

W ostatniej chwili zmienił jednak zdanie w związku z rozłamem w jego partii na tle przyszłości gabinetu i buntu części jej polityków. Dlatego ostatecznie postanowił, że centroprawica poprze Radę Ministrów. Zwycięstwo premiera Letty, decydująca polityczna porażka Berlusconiego i jego przywództwa – tak media komentują pełne zwrotów akcji środowe wydarzenia na włoskiej scenie politycznej.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl