fot. pixabay.com

Włochy: córka deputowanego z Rosji objętego sankcjami kupiła luksusowy hotel w Toskanii

Luksusowy hotel w Toskanii został kupiony przez córkę objętego sankcjami UE rosyjskiego biznesmena i deputowanego – podała włoska prasa. Hotel nazywa się „Pace” i znajduje się w miejscowości Montecatini Terme.

Według lokalnej gazety „Il Tirreno” transakcję przeprowadzono w minionych tygodniach, a hotel został kupiony od włoskiej rodziny za 30 milionów euro.

Dziennik „La Nazione” poinformował, że nową właścicielką pięciogwiazdkowego hotelu, zbudowanego w znanym uzdrowisku w XIX wieku, została córka rosyjskiego parlamentarzysty i biznesmena Irka Bogusławskiego – Karina. Młoda Rosjanka, która mieszka w Londynie, w przeciwieństwie do swego ojca nie jest objęta unijnymi sankcjami i stoi na czele spółki mającej siedzibę w Imoli koło Bolonii.

Spółka, która kupiła hotel, została założona 24 lutego, a więc w dniu, gdy rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę.

W tym historycznym miejscu, jak przypomniały media, gościły osobistości świata polityki, kultury, biznesu z całego świata; od szacha Iranu po króla Arabii Saudyjskiej i kompozytora Giacomo Pucciniego. W ostatnich latach zatrzymywało się tam wielu turystów z Rosji.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl