Włochy. 1200 migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym

Około 1200 migrantów uratowano w niedzielę na Morzu Śródziemnym podczas 11 operacji ratunkowych – podał sztab włoskiej Straży Przybrzeżnej, który je koordynował. W weekend znów zanotowano masowy napływ migrantów z wybrzeży Afryki do Włoch.

Jak poinformowała Straż Przybrzeżna jej statki oraz jednostki unijnej misji Eunavformed i organizacji pozarządowych zabrały na swoje pokłady migrantów z 8 pontonów i 3 łodzi.

W sobotę przeprowadzono 12 operacji niesienia pomocy ludziom na dryfujących łodziach. W ich rezultacie uratowano około 1650 migrantów.

Wszyscy zabrani z morza migranci zostaną przewiezieni do włoskich portów, głównie na Sycylii.

Agencja prasowa Ansa podała, że libijska Straż Przybrzeżna, która we współpracy z Włochami przystąpiła do zwalczania procederu przemytu migrantów, zatrzymała na morzu, a następnie odesłała do portów w tym kraju 438 osób, które odpływały na kilku łodziach w kierunku włoskich wybrzeży. Najwięcej było wśród nich Nigeryjczyków a także obywateli Bangladeszu. Było też czworo Syryjczyków.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl