Włochy: 11 osób zginęło w zderzeniu pociągów w Apulii

11 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w wyniku dzisiejszego czołowego zderzenia pociągów w Apulii na południu Włoch – poinformowały miejscowe służby ratunkowe. Ludzie nadal uwięzieni są w zmiażdżonych wagonach.

Do katastrofy doszło niedaleko miasta Bari, w rejonie miejscowości Ruvo di Puglia i Corato. Zderzyły się tam dwa krótkie pociągi z czterema wagonami każdy, dowożące mieszkańców do pracy w tej części Apulii.

Nie wiadomo, dlaczego oba składy znalazły się na tym samym torze, jedynym w tym miejscu. Jest wielu zabitych” – powiedział mediom obecny na miejscu szef straży miejskiej. Nie wyklucza się, że liczba ofiar może wzrosnąć.

Wiceprzewodniczący władz regionu Apulia Antonio Nunziante ocenił, że sytuacja jest „dramatyczna”. Spośród 18 osób, które już odwieziono do okolicznych szpitali, 10 jest w stanie ciężkim – podały służby medyczne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl