fot. pixabay.com

Wlk. Brytania: Tydzień po burzy śnieżnej 10,5 tys. domów nadal nie ma prądu

Tydzień po uderzeniu burzy śnieżnej Arwen ok. 10,5 tys. domów w Wielkiej Brytanii nadal nie ma prądu – poinformowało w piątek stowarzyszenie dostawców energii ENA. Od czwartku w pomocy niesionej osobom dotkniętym jej skutkami uczestniczy brytyjska armia.

Według komunikatu przekazanego przez ENA, dostawy energii przywrócono już do 99 proc. spośród miliona domów, które dotknięte zostały burzą śnieżną, a liczba domów pozostających bez prądu zmniejszyła się w ciągu ostatniej doby z 15 tys. do 10,5 tys.

„Linie energetyczne zostały zerwane, a słupy złamane na pół. Dostawcy energii pracują w ponad 4,5 tys. różnych miejscach w całym kraju, gdzie nastąpiły uszkodzenia. Śnieg, mróz, silne wiatry, zablokowane drogi i skomplikowane, pracochłonne usterki sprawiają, że przywrócenie zasilania jest niezwykle trudne” – wyjaśnia przedłużające się naprawy ENA.

Najwięcej domów pozbawionych elektryczności jest w północnej Anglii oraz w północno-wschodniej Szkocji. W Szkocji od czwartku 134 żołnierzy wspiera osoby dotknięte skutkami burzy śnieżnej, sprawdzając, czy czują się dobrze i czy nie potrzebują jakichś artykułów pierwszej potrzeby bądź innej pomocy. W piątek kolejnych 100 żołnierzy ma pojechać w tym samym celu do hrabstwa Durham w północno-wschodniej Anglii.

ENA ostrzegała w środę, że przywracanie dostaw energii do niektórych domów może nastąpić dopiero w weekend.

W wyniku przejścia burzy śnieżnej Arwen w Wielkiej Brytanii w zeszły weekend zginęły trzy osoby.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl