Wlk. Brytania: Pałac Buckingham przejdzie 10-letni remont

Blisko 370 milionów funtów na przestrzeni dziesięciu lat wyda brytyjski rząd na kompleksowy remont głównej rezydencji brytyjskich monarchów, położonego w centrum Londynu Pałacu Buckingham.

Prace rozpoczną się w kwietniu 2017 roku i będą wykonywane etapami – tak, aby mieszkająca w pałacu 90-letnia królowa Elżbieta II nie musiała wyprowadzać się ze swojej posiadłości.

W ramach remontu wymienione zostaną m.in. wszystkie bojlery, kable i rury. Ślad węglowy budynku – całkowita suma emisji gazów cieplarnianych wywołanych bezpośrednio lub pośrednio przez użytkowników pałacu – ma zmniejszyć się o 40 proc.

W aplikacji o zwiększenie królewskiego grantu – wydatku budżetowego przeznaczonego na koszty reprezentacyjne brytyjskiej monarchii – podkreślono, że naprawy są niezbędne.

Zarządzający pałacem Mistrz Dworu Tony Johnstone-Burt powiedział, że po zakończeniu prac Pałac Buckingham będzie spełniał wszystkie wymogi i będzie mógł funkcjonować przez najbliższe 50 lat. W przyszłości rezydencja będzie także częściej otwarta dla zwiedzających, generując dodatkowy przychód i zmniejszając obciążenia dla budżetu państwa.

„Traktujemy bardzo poważnie zobowiązania, jakie wiążą się z otrzymaniem takiej kwoty ze środków publicznych. Jesteśmy przekonani, że dokonując takiej inwestycji teraz, możemy uniknąć znacznie bardziej kosztownych i potencjalnie katastrofalnych w skutkach kłopotów z budynkiem w przyszłości” – dodał Johnstone-Burt.

Ostatnia istotna renowacja budynku odbyła się w 1952 roku, kiedy Elżbieta II objęła brytyjski tron po śmierci swojego ojca, Jerzego VI.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl