PAP/EPA

Władze Ukrainy: Pod Kijowem toczą się walki, trzy gminy na skraju katastrofy humanitarnej

W rejonie browarskim koło Kijowa toczą się walki z siłami rosyjskimi, a trzy gminy w rejonie wyszogrodzkim są na skraju katastrofy humanitarnej; Sławutycz jest całkowicie odizolowany – przekazał w piątek szef administracji obwodu kijowskiego Ołeksij Kułeba, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Kułeba poinformował na Telegramie, że walki toczą się w gminach Baryszówka, Kałyta i Wełyka Dymerka, które należą do rejonu browarskiego

Według Ołeksija Kułeby północna część rejonu wyszogrodzkiego pozostaje pod okupacją wojsk rosyjskich, a trzy gminy znajdują się „na skraju katastrofy humanitarnej”. Z kolei miasto Sławutycz, które leży niedaleko Czarnobyla, jest „całkowicie odizolowane” – przekazała agencja Interfax-Ukraina.

„Sławutycz i Czarnobylska Elektrownia Atomowa (mające wspólny system energetyczny) wciąż są pozbawione energii, pracują tylko przedsiębiorstwa infrastruktury krytycznej” – poinformował szef obwodu kijowskiego.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl