fot. PAP/Marcin Gadomski

Wizyta prezydenta A. Dudy w Stoczni Remontowej Shipbuilding w Gdańsku

Prezydent Andrzej Duda złożył w czwartek wizytę w Stoczni Remontowej Shipbuilding w Gdańsku, będącej częścią Stoczni Remontowej Holding SA. Obecnie jest tam realizowany program „Kormoran”.

W ramach programu „Kormoran” zostaną wybudowane trzy niszczyciele min dla Polskiej Marynarki Wojennej. Jak zaznaczył prezydent, jeden z okrętów pełni już służbę.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił również, że statki wojenne są budowane przez polskich fachowców przy użyciu nowoczesnych technologii. W ocenie prezydenta to obala narrację, jaka była powtarzana przez długi czas, że polski przemysł stoczniowy nie ma perspektyw rozwoju.

– Do 2015 r. mówiono, że w Polsce jest to niemożliwe, bo Polacy nie mają takiej technologii, fachowców, nie potrafią tego zrobić i musi to być wykonane zagranicą. Okazało się, że są fachowcy, a dobra współpraca z polskimi uczelniami technicznymi pozwala opracować technologię i ją opanować. Pracownicy byli w stanie błyskawicznie przejść potrzebne szkolenia i statki zostały w tej stoczni w całości zbudowane według najnowocześniejszych światowych technologii. Dzisiaj są to najnowocześniejsze niszczyciele min w Sojuszu Północnoatlantyckim – powiedział prezydent RP.

Andrzej Duda przypomniał również, że Stocznia Remontowa Shipbuilding w Gdańsku zrealizuje wspólnie z Polską Grupą Zbrojeniową projekt „Miecznik”. W ramach tego przedsięwzięcia zostaną wybudowane trzy fregaty, które zasilą flotę Polskiej Marynarki Wojennej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl