fot. flickr.com

Wizyta premiera Irlandii w Polsce

Przyszłość Unii Europejskiej, bezpieczeństwo energetyczne, relacje dwustronne, a także wspólny rynek i związane z nim kwestie pracowników delegowanych – to tematy, na jakie dziś w Warszawie rozmawiać będą premierzy Polski i Irlandii.

Premier Beata Szydło kontynuuje szereg spotkań dwustronnych z europejskimi przywódcami. We wtorek w Polsce gościła niemiecka kanclerz Angela Merkel, w środę szefowa polskiego rządu udała się na jednodniową wizytę do Holandii.

– My szukamy dzisiaj takiej formuły, aby lepiej bronić polskich interesów politycznych, gospodarczych, bezpieczeństwa w odnowionej Unii – mówił minister ds. europejskich Konrad Szymański.

To właśnie reforma Unii Europejskiej należy do najważniejszych tematów podejmowanych przez polską premier w trakcie jej spotkań z europejskimi przywódcami.

– Polska jest państwem, które ma bardzo ważną rolę do odegrania w tej dyskusji i w tych zmianach, jakie następują. Wierzę w to głęboko, że nasze propozycje, nasz projekt Europy, wspólnej Europy, budowania wspólnoty europejskiej, rozwoju Europy, znajdzie akceptację również w innych środowiskach – podkreśliła Beata Szydło.

Nie tylko przyszłość Unii Europejskiej, ale także kryzys migracyjny, bezpieczeństwo energetyczne i wspólny rynek po Brexicie – to tematy, na jakie dziś w Warszawie Beata Szydło będzie rozmawiać z premierem Irlandii. Spotkanie szefowej polskiego rządu z Endą Kennym zaplanowano na godz. 12.05.

– Podejmujemy bardzo intensywnie sprawę, która jest bardzo zaniedbana, a mianowicie przyszłość wspólnego rynku. Jesteśmy przekonani, że wspólny rynek wobec tych zaburzeń politycznych, jakie mają miejsce w Europie, jest pod potężną presją i to się może bardzo poważnie odbić na gospodarczych interesach Polski w integracji – tłumaczył Konrad Szymański.

RIRM

drukuj