Wizyta na Tajwanie premiera St.Vincent i Grenadynów

Na Tajwan przybył w poniedziałek z wizytą Ralph Gonslaves, premier Saint Vincent i Grenadyny – wyspiarskiego państwa położonego na Morzu Karaibskim. To jedno z czternastu państw utrzymujących oficjalne stosunki dyplomatyczne z Tajwanem.

Caj Ing-Wen, prezydent Tajwanu, witając gościa oświadczyła, że „jest głęboko wzruszona” tym, że chińskie manewry wojskowe odbywające się wokół wyspy „nie powstrzymały go od odwiedzenia przyjaciół”.

Ralph Gonslaves powiedział, że przybył do Tajpej, aby „wyrazić solidarność, wzmocnić stosunki dwustronne i dążyć do pokoju, bezpieczeństwa i pomyślności dla wszystkich”.

Oprócz St.Vincent i Grenadynów, Tajwan utrzymuje oficjalne stosunki dyplomatyczne z trzynastoma państwami, głównie z rejonu Karaibów i Ameryki Łacińskiej, a także z Watykanem.

Przed kilku dniami Chiny rozpoczęły zakrojone na szeroką skalę manewry wojskowe na wodach i przestrzeni powietrznej wokół Tajwanu, w odpowiedzi na wizytę na wyspie – uważanej przez Pekin za jego zbuntowaną prowincję – Nancy Pelosi, przewodniczącej Izby Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl