fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: poniedziałek ciepły i pochmurny, a w górach burze

W poniedziałek duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. W Bieszczadach możliwe lokalne burze – poinformowała Ilona Bazyluk, dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W poniedziałek od rana przybędzie chmur i wzrośnie zachmurzenie z umiarkowanego do dużego. Na północny i południowym wschodzie wystąpią opady deszczu.

„Oprócz opadów deszczu możliwe są słabe burze z porywistym wiatrem, głównie w Bieszczadach” – powiedziała synoptyk.

Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 20 stopni Celsjusza na północy kraju i nad morzem, 25 stopni w centrum, a do 26 stopni na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich.

„To ostatnie dni z chłodniejszą pogodą, kiedy odpoczywamy od upałów. Od połowy tygodnia temperatura zacznie rosnąć i w środę, już na zachodzie kraju może być około 30 stopni Celsjusza” – podsumowała.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl