IMGW: Ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla południowej części woj. małopolskiego i podkarpackiego. Miejscami może spaść nawet 15-20 cm śniegu.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu wydano dla czterech powiatów województwa małopolskiego (limanowskiego, Nowego Sącza i nowosądeckiego, gorlickiego) i sześciu powiatów województwa podkarpackiego (jasieńskiego, Krosna i powiatu krośnieńskiego, sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego).

Jak poinformowało IMGW, w tych miejscach prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej miejscami od 15 do 20 cm.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Jak podaje IMGW, można spodziewać się utrudnień, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym.

GDDKiA poinformowało we wtorek rano, że utrudnienia dla kierowców w postaci lokalnej śliskości oraz mgieł występują w województwie małopolskim, szczególnie na trasie Rabka Zdrój – Zakopane oraz Nowy Targ – Bukowina Tatrzańska.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl