fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: W nocy przelotne opady deszczu, temp. od 5 do 11 st. C

W nocy z niedzieli na poniedziałek wystąpią przelotne opady deszczu na północy, wschodzie i południu kraju, temperatura wyniesie od 5 st. C w rejonach podgórskich do 11 st. C na krańcach wschodnich, nad ranem pojawi się mgła – przekazała synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska.

Jak przekazała synoptyk IMGW, w niedzielę wieczorem opady deszczu mogą się jeszcze zdarzyć na Wybrzeżu i Pomorzu.

„Na pozostałym obszarze kraju wieczór powinien być już w miarę pogodny i te rozpogodzenia będą postępować od zachodu” – powiedziała Grażyna Dąbrowska.

„W nocy przelotne, miejscowe opady deszczu na północy, wschodzie i południu kraju. Jeszcze przez część nocy, szczególnie w jej pierwszej połowie, na północnym-wchodzie mogą występować burze z prognozowanym opadem deszczu do 20 mm” – przekazała synoptyk IMGW.

Ostrzegła, że nad ranem, szczególnie na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się mgła, która będzie ograniczała widzialność do 200 m.

Nocą temperatura wyniesie od 5 st. C w rejonach podgórskich do 11 st. C na krańcach wschodnich. W centrum i na Wybrzeżu ma być ok. 8 st. C.

„Wiatr będzie na ogół słaby z kierunków południowych, tylko w czasie burz te porywy wiatru mogą jeszcze wynieść do 80km/h” – zapowiedziała synoptyk IMGW.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl