fot. PAP/EPA

USA: Joe Biden wezwał do zbadania przyczyn ofiar cywilnych w Gazie

Joe Biden, prezydent USA,  powitał z zadowoleniem wejście w życie rozejmu między Izraelem i palestyńskim islamskim Dżihadem w Strefie Gazy. Polityk dodał, że popiera zbadanie przyczyn ofiar wśród ludności cywilnej.

„Moja administracja popiera rychłe i staranne dochodzenie w sprawie doniesień (o tych ofiarach). Wzywamy również wszystkie strony do pełnego przestrzegania porozumienia o przerwaniu ognia oraz zapewnienia pomocy humanitarnej i dostaw paliwa do Gazy” – napisał Joe Biden w opublikowanym oświadczeniu.

Joe Biden zapewnił też o „stałym poparciu Stanów Zjednoczonych dla bezpieczeństwa Izraela i jego prawa do obrony przed atakami. Prezydent USA określił islamski Dżihad jako ugrupowanie terrorystyczne”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl