Wirus Ebola wciąż zabija

Śmiercionośny wirus Ebola wciąż się rozprzestrzenia i zabija. Od marca wirus zabił 730 osób, a ponad 1300 zostało nim zarażonych. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że jeśli epidemia nie zatrzyma się – będzie to miało tragiczne skutki. Epidemia na razie nie zagraża Europie.

Ebola jest uznana za chorobę zaraźliwą. Wirus dotarł do Liberii, Gwinei, Sierra Leone i Nigerii. Umieralność ę sięga 60% przypadków. W szpitalach do pomocy potrzebni są lekarze kliniczni, epidemiolodzy, pielęgniarki i logistycy.

Objawami są: gorączka, krwotoki oraz wymioty i biegunka. Typowym symptomem jest także zaczernienie podniebienia oraz pęcherze na skórze wypełnione krwią. Trwają prace nad wynalezieniem szczepionki.

 

TV Trwam News 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl