fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Wigilia dla potrzebujących w Poznaniu

W Poznaniu rozpoczyna się jedna z największych wigilii dla ubogich, samotnych i potrzebujących. Świąteczne życzenia uczestnikom spotkania złoży ks. abp. Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP. Metropolita poznański podzieli się także opłatkiem.

Do wspólnej wieczerzy przygotowanej przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej w tym roku zasiądzie ok. 1700 osób.

Miejsce przy wspólnym stole znajdzie się dla każdego – zapewnia zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej ks. Mateusz Napierała.

– Pośród mieszkańców Poznania są także tacy, którzy borykają się z różnymi trudnościami nie tylko finansowymi, ale także problemami rodzinnymi. Ta wigilia jest kierowana przede wszystkim do tych osób. Prowadzimy kilka jadłodajni i osoby, które korzystają z tych jadłodajni na co dzień mają możliwość spotkania się w większym gronie na Targach Poznańskich, w ten szczególny dzień. Do tych osób dołączają inne, które znalazły się w tym roku w trudnej sytuacji, bądź są osobami samotnymi. A wiemy, że każdemu zależy na tym, żeby w Święta Bożego Narodzenia spotkać się w gronie osób, jeżeli już nie najbliższych, to z tymi, z którymi spotykamy się na co dzień – powiedział ks. Mateusz Napierała.

Zebrani otrzymają nie tylko posiłek, ale i paczki przygotowane dzięki osobom, które włączyły się w akcję „tytka miłosierdzia” oraz dzięki wsparciu władz miasta i województwa. W paczkach znajdą się m.in. herbata, kiełbasa, śledzie, konserwy oraz makaron.

O osobach samotnych i zmagających się z trudnościami życiowymi nie zapomina w święta także działająca w Poznaniu Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka. Co roku fundacja organizuje wigilijne spotkanie dla ok. 300.

RIRM

drukuj