PAP/Marcin Bielecki

Wielkopolskie: Tylko w czterech skontrolowanych escape roomach nie było nieprawidłowości

57 escape roomów skontrolowali wielkopolscy strażacy, nieprawidłowości stwierdzono w 53 obiektach – poinformował w poniedziałek w Poznaniu szef wielkopolskiej straży pożarnej bryg. Andrzej Bartkowiak. W trzech przypadkach zapadła decyzja o zamknięciu obiektu.

Po tragicznym wypadku w Koszalinie, gdzie w wyniku pożaru zginęło pięć nastolatek, w całym kraju zarządzono kontrole escape roomów. Szef wielkopolskiej PSP bryg. Andrzej Bartkowiak powiedział w poniedziałek, że w regionie zidentyfikowano 64 takich obiektów, ostatecznie skontrolowano 57.

„W siedmiu przypadkach były to obiekty prowadzące działalność sezonowo, na pewno skontrolujemy je, gdy wznowią funkcjonowanie. Łączna liczba nieprawidłowości stwierdzonych w 53 escape roomach przekraczała 320, z tego 140 miało związek z warunkami ewakuacji” – podał bryg. Andrzej Bartkowiak.

Jak dodał, w trybie natychmiastowym zostały zamknięte trzy obiekty: w Koninie, Krotoszynie i Kaliszu. Wystawiono 10 mandatów.

Do tragicznych wydarzeń w Koszalinie doszło 4 stycznia. W escape roomie zginęło tam pięć 15-letnich dziewcząt. W czwartek odbył się ich pogrzeb. Zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci osób, które zginęły w pożarze, usłyszał 28-letni Miłosz S. z Poznania.

PAP/RIRM

drukuj